OUTLET - Karabina Skylotec safeLock

Kód: 71081
Akce
Neohodnoceno
Značka: Skylotec
436,05 Kč
Skladem (5 ks)
Varianta

HMS karabina s unikátním systémem příčky, která karabinu udržuje ve správné poloze a tím zvyšuje bezpečnost každého lezce.

Detailní informace

Detailní popis produktu

HMS karabina se šroubovací pojistkou zámku a s příčkou, která zajišťuje stálou polohu karabiny při jištění nebo slaňování a zamezuje její přetočení do nebezpečné polohy. Tento unikátní systém provedení příčky se snadno ovládá a oproti jiným způsobům provedení karabin s příčkou, umožňuje dvojí způsob použití karabiny – s příčkou a bez příčky. Tato karabina by neměla chybět ve vybavení každého lezce.


Unikátní a bezpečná

Lezení se díky použití této unikátní HMS karabiny Skylotec safeLock stává o hodně bezpečnější. Příčka karabiny udržuje jistítko vždy ve správné poloze a tím zamezí přetočení karabiny a její nebezpečné zatížení přes zámek.

Šroubovací pojistka zámku je proti úplnému vyšroubování zabezpečena horní a spodní pojistkou – nemůže se stát, že se pojistka dostane do nesprávné polohy mimo zámek karabiny.


Dvě polohy příčky

Unikátní řešení karabiny spočívá v možnosti příčku používat ve dvou polohách. Při jištění nebo slaňování se příčka otevře a zajistí vroubeným okrajem šroubovací pojistky zámku. Tím je zajištěno, že příčka pevně drží otevřená a nepustí jistítko do nesprávné polohy. Vroubený okraj pojistky zámku spolu s otevřenou příčkou navíc zamezí nechtěnému pootočení pojistky lanem např. při jištění pomocí polovičního lodního uzlu.


Pro druhý způsob použití příčku pomocí magnetku lehce přicvaknete k tělu karabiny a tím dostanete klasickou HMS s velkou světlostí zámku.


Pro každého

Karabina safeLock je vhodná k použití se všemi druhy jistítek – manuálních i poloautomatických i pro slaňovací osmy. Dobře funguje i při jištění polovičním lodním uzlem.

Doplňkové parametry

Kategorie: S pojistkou
Země původu: not available
Sezóna: not available
Barva: Grey
Materiál: hliník
Pevnost v podélné ose: 24
Pevnost v příčném směru: 10
Rozměry karabiny: 110 x 76
Splňuje normy: UIAA 121, EN 12275
Výrobci: Skylotec

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: