Ferratová brzda Skylotec Rider 3.0-R

Kód: 93092
Neohodnoceno
Značka: Skylotec
6 640,50 Kč
Skladem (5 ks)

Inovovaný nejbezpečnější ferratový set na trhu. Při pádu se čelist okamžitě zablokuje v místě, kde zrovna je a tím výrazně minimalizuje možnost vážného zranění.

Detailní informace

Detailní popis produktu

S ferratovou brzdou SKYLOTEC RIDER 3.0-R budeš na ferratě v maximálním bezpečí a nic Tě nebude omezovat v pohybu vpřed. Pomocí samosvorné čelisti, umístěné na jednom popruhu setu, jsi zajištěn okamžitě a na jakémkoliv místě ocelového lana. Tím zabráníš případnému dlouhému pádu a následnému vážnému zranění. Čelisťová svorka se jednoduše ovládá a volně ji můžeš posouvat jednosměrně vzhůru - při pohybu dolů se zablokuje. Stejně dobře se ovládá i druhá inovovaná robustní karabina RESISTOR s dlaňovým zámkem. Spolu s elastickými popruhy a kompaktním tlumičem pádů si svoji ferratu bezstarostně a bezpečně užiješ.

Maximální bezpečnost podle nové normy

Nemusíš mít obavy, zda je ferratový set bezpečný, protože všechny ferratové sety SKYLOTEC splňují přísné bezpečnostní požadavky nové normy EN 958:2017 pro osoby vážící od 40 do 120 kilogramů. Bezpečnost je zvýšena zejména u:

 • aktivace tlumiče: pokud máš 40 kg, pak aktivace tlumiče nastává už při nízké rázové síle 3,5 KN, pokud máš 120 kg, pak tato síla nepřesáhne 6 kN (při mokrém tlumiči 8 kN)
 • vyšší statická pevnost elastických popruhů (12 kN)
 • prodloužení brzdné dráhy (2,6 m)
 • vyšší statická pevnost vypáraného tlumiče (15 kN)
 • větší odolnost elastických popruhů vůči opotřebení
 • vyšší pevnost karabiny RESISTOR při zatížení v ohybu (13 kN)
 • eliminace opotřebení vložením nerezového vyztužení v ohybu těla karabiny
 • pohodlné odjištění pojistky i pro menší dlaň

Přesto je doporučeno děti a dospělé osoby na okraji hmotnostního limitu dojišťovat v exponovaném nebo obtížném místě.

Jednoduchá manipulace se svorkou

Díky speciální technologii samosvorné čelisťové svorky je RIDER 3.0-R nejbezpečnějším ferratovým setem na trhu. Samosvornou čelisťovou svorku jednoduše připneš na ocelové lano ferraty a to tak, že svorku stiskem v dlani lehce otevřeš, přiložíš k lanu a svorka se sama automaticky zavře. Při pohybu nahoru a dopředu se svorka hladce pohybuje na laně, při pohybu dolů a dozadu zůstane pevně „zakousnutá“ v laně.

Násobné zkrácení pádu pro vyšší bezpečnost

Oproti ostatním běžným ferratovým setům, které se při pádu zabrzdí až karabinou o jistící bod, u RIDER 3.0-R dochází k zabrzdění prakticky okamžitě a v místě pádu. Při pádu se tak díky svorce několinásobně zkrátí pádová vzdálenost a zabrání se možným vážným zraněním. To ocení všichni, kteří potřebují být jištěni i uprostřed jistícího lana – fotografové hledající ten nejlepší záběr; osoby např. po operaci zad, u kterých by dlouhým pádem hrozilo vážnější zranění; rodiče, kteří na ferratě dojišťují své děti nebo zkušenější člen skupiny při dojišťování slabšího člena výpravy.

Chytrý tlumič pádů

Kompaktní párací tlumič pádů je opatřen pojistkou proti nesprávnému použití. Ta umožňuje aktivaci tlumiče i v případě přemostění tlumiče, kdy máš jeden popruh ferratového setu nesprávně zacvaknutý. S touto pojistkou je zaručen maximální účinek tlumiče pádu aby se předešlo zbytečnému zranění.

Stav tlumiče jasný hned na první pohled

Uvnitř tlumiče je červený bezpečnostní štítek, pomocí kterého zjistíš stav tlumiče pádů – při funkčním tlumiči jsou štítky schovány uvnitř kapsy tlumiče. Pokud dojde k pádu a aktivaci tlumiče, štítky se vysunou a červený výstražný je vidět – v tomto případě se nesmí ferratový set dále používat (statická pevnost vypáraného tlumiče zůstává 15 kN).

Piktogramy pro správné navázání

Pokud si nejsi jistý, zda máte správně ferratový set navázaný k sedáku, piktogramy na venkovní části kapsy tlumiče Ti ukážou, jak se správně navázat.

Poškozené nebo silnější ocelové lano není problém

RIDER 3.0-R má na sobě připevněnou jednoduchou měrku, pomocí které zjistíš správný průměr lana na ferratě. Pokud je průměr lana mimo standardní rozsah (12 – 16 mm) nebo je místo lana jen řetěz, tak Tvůj výstup nekončí. Karabinu zapneš do horního oka čelisťové svorky a používáš ji jako standardní ferratovou karabinu.

Komfortní ovládání

Na druhém rameni setu je speciální dlaňová karabina RESISTOR, která je navržená pro pohodlné použití na ferratách i v náročných podmínkách:

 • Z nerezové oceli v rozšířené svrchní části – větší odolnost vůči opotřebení při použití na ocelových lanech a ve vlhku
 • Dlaňová pojistka – lehce ovladatelná i pro menší dlaně nebo v rukavicích, spolehlivá pojistka proti samovolnému vycvaknutí karabiny z lana
 • Robustní části – odolné vůči prachu a drobným nečistotám, prodlužují životnost karabiny
 • Velká světlost zámku – komfortní manipulace i u opotřebených a roztřepených lan
 • Barevně rozlišené pro větší přehlednost během túry

Popruhy co nepřekáží

Pro zvýšení Tvojí bezpečnosti a komfortu na skále mají ferratové sety elastické popruhy, které se Ti tak neplandají pod nohama a nezachycují se o skálu. Ty se tak můžeš plně soustředit na lezení a výhledy.

Obě části popruhů – oplet i jádro, jsou nosné a tak i při prodření opletu si zachovávají svou bezpečnou nosnost.

Ferratový set je dodáván v praktickém obalu s poutkem.

Parametry a materiály

 • Hmotnost: 830 g
 • Pevnost v podélné ose: 28 kN
 • Světlost karabiny: 26 mm
 • Průměr lana pro použití svorky: 12 – 16 mm
 • Účinnost pro osoby: 40 – 120 kg
 • Norma: EN 958:2017, EN 12275
 • Ušlechtilá ocel, slitiny hliníku, polyamid

Doplňkové parametry

Kategorie: Via ferrata brzdy
Země původu: not available
Sezóna: not available
Automatický zámek: Ano
Barva: Black
Materiál: Polyamid, hliník, Nerezová ocel
Nosnost: 40–120
Pevnost v podélné ose: 25
Průměr ocelového lana: 12–16
Pružné popruhy: Ano
Splňuje normy: EN 12275, EN 958:2017
Světlost karabiny: 26
Typ karabiny: Resistor, Rider 3.0
Výrobci: Skylotec

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: